موسسه فرهنگی طلوع

معرفی مؤسسه

معرفی مؤسسه

معرفی موسسه فرهنگی طلوع و تاریخچه آن

موسسه فرهنگی طلوع در سال 1358 (در مقطع ابتدایی) با هدف تربیت دخترانی متدین، متخلق به اخلاق اسلامی و مادرانی مدیر و مدبر برای نسل آینده این سرزمین، توسط عده ای از خیرین، متدینین و فرهنگ دوستان با ایمان تاسیس گردید. در سال 59 با احساس ضرورت  برای راه اندازی مقطع پیش دبستانی ، این امر نیز صورت پذیرفت در همان سال ها گروهی از مدرسه جدا شده و اقدام به راه اندازی موسسه ای دیگر با نام راه شایستگان کردند. اما سایر بزرگان در هیات امنای 18 نفره، مسیر موسسه طلوع را پرقوت ادامه داده و در سال 1364 مقطع راهنمایی و 1366 مقطع دبیرستان، راه اندازی شد که فعالیت  این سه مقطع تا کنون ادامه دارد. در حال حاضر در مقاطع  پیش دبستانِ دو 82 دانش آموز، دبستان 287 دانش آموز، در متوسطه اول 150 دانش آموز و در متوسطه دوم 144 دانش آموز در رشته های علوم انسانی، ریاضی و تجربی مشغول به تحصیل هستند.

با عنایت الهی، پس از گذشت سه دهه امروز مؤسسه فرهنگی طلوع در 17 هزار متر زیر بنا، امکاناتی از قبیل کلاسهای مجهز به وسایل صوتی، تصویری، آزمایشگاه های فیزیک، زیست و شیمی، سایت کامپیوتر، آتلیه نقاشی (نگارستان), سالن اجتماعات بسیار مجهز به گنجایش 410 نفر، سالن ورزشی با امکانات رشته های ورزشی مختلف نظیر ژیمناستیک، بدنسازی، والیبال، اسکیت و مجموعه استخر، شامل استخر های مجزا برای دانش آموزان خردسال و نوجوان  دارای امکانات رفاهی مختلف در فضای قابل قبول و استاندارد راه اندازی و شروع به فعالیت نموده است.

در ساختمان هاي واقع در خیابان جهانتاب مقاطع پیش دبستان، دبستان حضور دارند. همچنین در همین ساختمان قسمت اداری موسسه شامل: دفتر مدیرعامل مؤسسه، دفاتر امور مالی و اداری، دفتر فناوری اطلاعات مرکزی، سالن تربیت بدنی مجتمع، دفتر روابط عمومی مرکزی، دبیرخانه و انتشارات مرکزی و سالن اجتماعات مجتمع استقرار یافته اند. 

متوسطه دوره اول از داخل به مجموعه دبستان متصل است و مسیر ارتباطی وجود دارد. اما درب اصلی جهت تردد اولیاء محترم و دانش آموزان در کوچه هنگام می باشد. متوسطه دوره اول به عنوان واسطه ای از دوره گذار خردسالی به نوجوانی تمام تلاش خود را جهت حفظ اعتماد به نفس و عزت نفس دانش آموزان و رشد مثبت آنان خواهد کرد. همچنین در این دوره برنامه ریزان و معلمان نیز با گنجاندن کلاس های هنری، انشاء و برنامه های پرورشی به شکوفایی استعدادهای همه جانبه دانش آموزان کمک خواهند کرد.

متوسطه دوره دوم در خیابان اخلاقی شرقی واقع شده است. در مجموعه متوسطه دوره دوم علاوه بر امکانات داخلی نظیر آزمایشگاه ها، کلاس های مجهز به سیستم صوتی و تصویری، سمعی و بصری و سایت مجموعه استخر و دفتر انجمن دانش آموختگان وجود دارد. همچنین از ویژگی های منحصر به فرد این مقطع تخصیص یک طبقه به عنوان سالن مطالعه مجزا برای پایگاه های مطالعاتی پیش دانشگاهی است. در متوسطه دوره دوم با توجه به حجم بالای برنامه های درسی مصوب آموزش و پرورش سعی بر آن است که با ترکیب کلاس هایی نظیر نقد فیلم و مسائل فرهنگی به تقویت بافت فکری دانش آموزان نیز بپردازند. 

موسسه فرهنگی طلوع با بهره گیری از معلمان با تجربه و همیاری انجمن دانش آموختگان در کنار هم ترکیبی از تجربه و دانش تخصصی و به روز را ایجاد کرده است. تمام مدارس طلوع در تابستان با برگزاری کلاس های هنری که در مقاطع بالاتر با اندکی کلاس های درسی توام می شود امکان افزایش مهارت و شکوفایی سایر ابعاد انسانی را ایجاد کرده است. برای افزایش تجربه و تقویت روحیه کار تیمی نیز در تمام مقاطع اردوهایی به فراخور سن و نیاز دانش آموزان در نظر گرفته می شود. 

انجمن دانش آموختگان نیز با قوتی بیش از پیش فعالیت مجدد خود را با ساختار و برنامه هایی قوی تر از گذشته آغاز کرده است که نتایج آن سبب تقویت اثرگذاری خانواده طلوع در سطح جامعه نیز خواهد بود. بانیان و کارگزاران موسسه، همواره هدفشان، ارتقاء باورهای دینی و اعتقادی جوانان میهن بوده و به این نکته مهم ایمان دارند که بخش زیادی از تربیت انسانها در دامان با ایمان و متقی انجام می پذیرد، لذا تلاش همه کارگزاران طلوع در راستای تحقق اهداف فوق می باشد.

به منظور امکان بهره برداری از سیستم تغذیه آنلاین، صرفا به منظور استفاده از این سیستم، نماد اعتماد الکترونیک دریافت شده تا اولیا بتوانند به صورت آنلاین و از طریق درگاه امن بانکی، غذای دانش آموز را تهیه نمایند.