موسسه فرهنگی طلوع

معرفی مؤسسه

معرفی مؤسسه

معرفی موسسه فرهنگی طلوع و تاریخچه آن

موسسه فرهنگی طلوع در سال 1358 (در مقطع ابتدایی) با هدف تربیت دخترانی متدین، متخلق به اخلاق اسلامی و مادرانی مدیر و مدبر برای نسل آینده این سرزمین، توسط عده ای از خیرین، متدینین و فرهنگ دوستان با ایمان تاسیس گردید. در سال 1364 مقطع راهنمایی و در سال 1366 مقطع دبیرستان و در سال 1392 مقطع پیش دبستانی راه اندازی شد که فعالیت این چهار مقطع تا کنون ادامه دارد.
 

با عنایت الهی، پس از گذشت چهار دهه امروز مؤسسه فرهنگی طلوع در 19 هزار متر مربع زیر بنا، امکاناتی از قبیل کلاسهای مجهز به وسایل صوتی، تصویری، آزمایشگاه های فیزیک، زیست و شیمی، سایت کامپیوتر، آتلیه نقاشی (نگارستان), سالن اجتماعات بسیار مجهز به گنجایش 410 نفر، سالن ورزشی با امکانات رشته های ورزشی مختلف نظیر ژیمناستیک، بدنسازی، والیبال، اسکیت و مجموعه استخر، شامل استخر های مجزا برای دانش آموزان خردسال و نوجوان  را دارد ودارای امکانات رفاهی مختلف در فضای قابل قبول و استاندارد است.  

در ساختمان هاي واقع در خیابان جهانتاب مقاطع پیش دبستان، دبستان حضور دارند. همچنین در همین ساختمان قسمت اداری موسسه شامل: دفتر مدیرعامل مؤسسه، دفاتر امور مالی و اداری، دفتر فناوری اطلاعات مرکزی، سالن تربیت بدنی مجتمع، دفتر روابط عمومی مرکزی، دبیرخانه و انتشارات مرکزی و سالن اجتماعات مجتمع و دفتر انجمن دانش آموختگان طلوع استقرار یافته است. 

متوسطه دوره اول و دوم در خیابان اخلاقی شرقی واقع شده است. در مجموعه متوسطه علاوه بر امکانات داخلی نظیر آزمایشگاه ها، کلاس های مجهز به سیستم صوتی و تصویری، سمعی و بصری و سایت، مجموعه استخر وجود دارد. همچنین از ویژگی های منحصر به فرد این مقطع تخصیص یک طبقه به عنوان سالن مطالعه مجزا برای پایگاه های مطالعاتی پیش دانشگاهی است. در متوسطه دوره دوم با توجه به حجم بالای برنامه های درسی مصوب آموزش و پرورش سعی بر آن است که با ترکیب کلاس هایی نظیر نقد فیلم و مسائل فرهنگی به تقویت بافت فکری دانش آموزان نیز پرداخته شود. 

موسسه فرهنگی طلوع با بهره گیری از مدرسین با تجربه و کارآمد و همیاری انجمن دانش آموختگان در کنار هم ترکیبی از تجربه و دانش تخصصی و به روز را ایجاد کرده است. تمام مدارس طلوع در تابستان با برگزاری کلاس های هنری که در مقاطع بالاتر با اندکی کلاس های درسی توام می شود امکان افزایش مهارت و شکوفایی سایر ابعاد انسانی را ایجاد کرده است. برای افزایش تجربه و تقویت روحیه کار تیمی نیز در تمام مقاطع اردوهایی به فراخور سن و نیاز دانش آموزان در نظر گرفته شده است. 

در حال حاضر به همت بزرگان موسسه اردوگاهی جهت استفاده دانش آموزان و پرسنل موسسه و اولیای دانش آموزان در منطقه صالح آباد دماوند در دست ساخت بوده که فاز 1 آن احتمالا به زودی افتتاح خواهد شد . زمین اردوگاه 20 هزار متر مربع میباشد که قریب هشت هزار متر مربع آن ساختمان در نظر گرفته شده است.

بانیان و کارگزاران موسسه، همواره هدفشان، ارتقاء باورهای دینی و اعتقادی جوانان میهن بوده و به این نکته مهم باور دارند که بخش زیادی از تربیت انسانها در دامان ایمان و تقوا انجام می پذیرد، لذا تلاش همه کارگزاران طلوع در راستای تحقق اهداف فوق می باشد.