موسسه فرهنگی طلوع

کسب رتبه اول جهان گروه هوافضای دانشگاه شریف، توسط فارغ التحصیل طلوع

کسب رتبه اول جهان گروه هوافضای دانشگاه شریف، توسط فارغ التحصیل طلوع

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی آموزشی طلوع؛ تیم فراس "FARAS" از دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف با قرارگیری در بین سه تیم برتر از 15 تیم شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی هوانوردی و فضانوردی آمریکا "AIAA" سال 2019 شاخه طراحی موتورهای هوایی، توانست مقام اول جهان را در کنفرانس بین المللی پیشرانش و انرژی آمریکا کسب کند.
اعضای تیم فراس، به سرپرستی دکتر کاوه قربانیان، که همگی از دانشکده مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف می‌باشند عبارتند از محمدرضا امینی مقام (مقطع دکترا) و 9 نفر از دانشجویان ورودی 94 مقطع کارشناسی به نام‌های علیرضا ابراهیمی (سرگروه تیم)، امیر ناظمی، ابوالفضل ذوالفقاری‌نسب، حجت اعتمادیان‌مفرد، وحید دانش، مهدی جمشیدیها، محمد‌مهدی اثنی‌عشری ، امیررضا صافی‌زاده و سعیده کاظم‌بیگی.
در این بین نام آشنای سرکار خانم سعیده کاظم بیگی دانش آموخته دوره 25 ، باعث سر افرازی طلوع شد.

این مسابقه بین‌المللی در خصوص طراحی نسل آینده سیستم پیشران از نوع توربین گاز هوایی جهت بکارگیری در یک پهپاد جست‌وجو و نجات با مداومت پروازی بالا بوده است. موتور هدف می‌بایستی نسبت به موتور پایه از نظر بازده، مصرف سوخت، نسبت توان به وزن، ابعاد و هزینه های عملیاتی و ساخت ارتقا می‌نمود. در نتیجه، پهباد مورد نظر به واسطه موتور جدید، با حفظ وزن پهباد در حین برخاست برابر با ده هزار و پانصد پوند و سقف پروازی پنجاه هزار فوت، مداومت پروازی و برد پروازی خود را به ترتیب به بیش از 25 ساعت و 3700 کیلومتر ارتقاء می‌دهد.
تیم فراس، پس از 10 ماه تلاش و پژوهش و علیرغم مشکلات عدیده مانند عدم دسترسی به نرم افزارهای تحلیل و طراحی موتور به دلیل تحریم‌های ایران از سوی آمریکا، موفق به تدوین کدهای طراحی مورد نیاز و ارسال پیشنهادیه فنی خود و نهایتأ قرارگیری در زمره سه تیم برتر و دعوت به ارائه حضوری در کنفرانس بین المللی پیشرانش و انرژی آمریکا جهت رتبه بندی نهایی شد. موتور توربین گاز طراحی شده توسط تیم فراس دانشگاه صنعتی شریف موفق به طراحی یک موتور جدید با 67% افزایش نسبت توان به وزن، 31% کاهش مصرف سوخت ویژه و 35% کاهش وزن موتور نسبت به موتور موجود گردید.

از خداوند متعال استمرار موفقیت وتداوم را برای تک تک اعضای گروه فراس را خواستاریم و امیدواریم در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) برای میهن اسلامی و عزیزمان ایران افتخار آفرینی نمائید.

  • تعداد بازدید : ۲۱۶
  • گروه اطلاع رسانی : روابط عمومی موسسه
فرم ثبت نظر