موسسه فرهنگی طلوع

مجموعه ورزشی

مجموعه ورزشی

 زنانی که می خواهند سالم بمانند ورزش کنند.

تا کنون بارها و بارها از اهمیت ورزش برای زنان سخن گفته شده و همگی آن ها را بارها شنیده ایم ولی باز هم ورزش کردن و فرهنگ آن در میان زنان جامعه بصورت امری حاشیه ای در آمده که فقط نقش کوچکی آن هم در اوقات فراغت فرد بعنوان سرگرمی دارد . در این میان بسیاری از زنان تنها به توصیه پزشک به ورزش روی می آورند چرا که از نقش آن در سلامتی خود آگاهی ندارند و خیلی زود از آن خسته می شوند. سلامتی بانوان در هر جامعهای با توجه به دارا بودن در نقش مادر و همسر و تامین سلامت خانواده و اجتماع تعالی فرزندان را نیز به همراه دارد.

ورزش در همه سنین علاوه بر ایجاد نشاط و سرزندگی باعث کاهش و از بین رفتن نگرانی های بی اساس و فشارهای عصبی، افسردگی، ترس و حفظ روحیه سلامتی و روانی افراد می شود. در دوران پیش بلوغ و دوران بلوغ که یکی از بحرانی ترین دوره های رشد انسان محسوب می شود با ورزش و انجام فعالیت های ورزشی توام با رعایت یک برنامه غذایی متعادل و مناسب قویا توصیه می گردد چرا که علاوه بر تکامل جسمی ،تعادل روانی و شکل گیری شخصیت را به همراه خواهد داشت. فعالیت های بدنی دوام دار در زنان می تواند از بسیاری از امراض (پوکی استخوان، حملات قلبی و سکته های مغزی ) جلوگیری می کند.

 برای داشتن یک جامعه سالم تر و فعال تر باید تلاش کنیم ورزش را به فهرست کارهای روزانه خود در هر سن و با هر سطحی از توانایی فیزیکی اضافه کنیم. چرا که حفظ سلامتی به وسیله ورزش در بعد اجتماعی آثار زیر را در پی دارد.

1-حفظ شادابی و نشاط جامعه

2-برخورداری از خانواده ای با نشاط و سرزنده

3- افزایش اعتماد به نفس

4- جلوگیری از هدر رفت سرمایه انسانی و کاهش هزینه درمان در جامعه

با احترام

مسئول تربیت بدنی مجموعه

محمدی